Radlin w międzynarodowym gronie Urbact III !

URBACT_02Niezmiernie miło mi poinformować Państwa o tym, iż nasze miasto znalazło się w gronie uczestników międzynarodowego projektu URBACT III, którego zadaniem będzie wymiana doświadczeń pomiędzy europejskimi miastami w temacie ożywiania przedsiębiorczości w centrach miast! 

 


Wraz z węgierskim miastem Sopron, irlandzkim Kildare, włoskim San Dona di Piave i hiszpańskim Medina del Campo wspólnie będziemy debatować, dyskutować, wymieniać się doświadczeniami i szukać wzajemnych inspiracji na ożywianie centrów miast.

URBACT jest europejskim programem wymiany wiedzy i doświadczeń promującym zrównoważony rozwój miejski. Program umożliwia miastom wspólne poszukiwanie rozwiązań będących odpowiedzią na pojawiające się w nich największe wyzwania. W szczególny sposób Program podkreśla kluczową rolę, jaką miasta odgrywają w obliczu coraz bardziej złożonych przemian społecznych. URBACT pomaga miastom wypracować praktyczne, innowacyjne i zrównoważone metody, łączące wymiary ekonomiczny, społeczny i środowiskowy. Umożliwia im dzielenie się dobrymi praktykami i zdobytymi doświadczeniami ze wszystkimi profesjonalistami zaangażowanymi w politykę miejską w Europie. URBACT to 300 miast, 29 państw i 5.000 aktywnych uczestników.

Zobacz też: