Wynajem drukarek jest coraz częściej przekazywanym przez przedsiębiorców rozwiązaniem. Zakup wszystkich urządzeń biurowych może pokazać się zbyt kosztowny, szczególnie dla początkującej firmy. Z odsieczą przychodzi usługa dzierżawy urządzeń drukujących, która ułatwia wypożyczenie potrzebnych sprzętów w dobrej do wysokości przedsiębiorstwa liczbie.

Wynajem drukarek zatem nie tylko comiesięczne uiszczanie opłaty abonamentowej za wypożyczenie urządzeń drukujących, to przede wszystkim wygoda i możliwość wyboru. Całkowity koszt, który w klubie z dzierżawą ponosi przedsiębiorca, jest określany indywidualnie na platformie miesięcznego zapotrzebowania na wydruki.

Wiele firm zajmuje szczególną opinię na grupa wydruków i kopii, wynajem_drukarek1ponieważ jest ostatnie niepowtarzalny z elementów, który dociera na twórz postrzegania biura przez użytkowników i partnerów biznesowych. Nieodpowiednio odbity, rozmazujący się tusz, toner barwiący palce także inne fakty to koszmar, którego z wszelką pewnością żaden przedsiębiorca nie chciałby przeżyć. Stąd też żadna składająca się marka nie zainwestuje w mebel z najmniejszej półki cenowej.

Z zmianie dobrej formie drukarki są drogie, również w obrocie, kiedy natomiast w eksploatacji. Ich serwisowanie również może wielu kosztować, jeśli używane są w nieumiejętny sposób. Nie jakiś menedżer chce trwonić budżet swojej marki na drukarki, ponieważ bardzo często trzyma on łatwo ważniejsze wydatki.

Z okresem jeszcze ogromniejsza ilość firm ma z wynajętych drukarek. Dlaczego? Bo dzięki takiemu rozwiązaniu nie muszą inwestować we flotę drukującą, ani martwić się materiałami eksploatacyjnymi, czy same ewentualną awarią urządzenia. Do ostatniej chwili wielu przedsiębiorców skarżyło się na ciągłe przestoje w drukowaniu, spowodowane rzucającymi się tonerami oraz zepsutymi urządzeniami, które całymi tygodniami odkładały na przybycie serwisanta. W wynajmie drukarek ten problem nie istnieje, ponieważ materiały eksploatacyjne są regularnie uzupełniane, a specjaliści są na bieżąco informowani o będących awariach.

Przez wszystek czas wynajmu, sprzęt drukujący jest własnością dostawcy, dlatego te wtedy on patrzy o to, by wszystko działało bez zarzutu. Każde urządzenie drukujące jest zawarte bezpłatną usługą serwisową, i dzięki zastosowanemu systemowi zarządzania drukiem, wynajmujący doskonale zna, kiedy drukarka wymaga renowacje lub wymiany materiałów eksploatacyjnych.

Wynajem drukarek stanowi fantastycznym rozwiązaniem również dla wielkich przedsiębiorstw, kiedy i delikatnych firm. Coraz głównie z takiej ofert stosują i szkoły, które wypożyczają urządzenie wielofunkcyjne i pokazują je uczniom – w współczesny rozwiązanie koszty dzierżawy stosują się, a nauka nie musi marnować momentu na zmianę tonera czy ewentualną naprawę urządzenia.

Dzierżawa urządzeń drukujących jest korzystna też w sukcesu nowopowstałych firm – przedsiębiorca może spokojnie oszacować miesięczne wydatki, bez ryzyka pojawienia się niespodziewanych kosztów powiązanych z obsługą urządzeń.

Wynajem drukarek a nieprzemijający fenomen wydruków

Pomimo ogromnego postępu technologicznego w dalszym ciągu wydruki są lubiane w wszelkim przedsiębiorstwie. W spółkach co ważniejsze dokumenty wymagają przechowywania ich papierowych możliwości w archiwach. Mile uważane na dokumencie są również materiały zwracane na szkoleniach, konferencjach lub spotkaniach biznesowych.

Ale nie każdy przedsiębiorca chce przeznaczać budżet swojej firmy na zakup urządzeń drukujących. Nie wciąż stanowi więc korzystne. Jeśli do kosztów związanych z zakupem urządzeń doliczyć odpowiednią ilość za materiały eksploatacyjne oraz ewentualny serwis, to że się okazać, że długoterminowo bardzo większe zaprezentuje się wypożyczenie urządzeń drukujących niż ich nabądź.

Czym stanowi wynajem drukarek?wynajem_drukarek_korzysci

Niektóre firmy cechują się sezonowością, inne przez pełny rok stanowią duże zapotrzebowanie na wydruki. Zarówno w samym, jak dodatkowo w odmiennym przypadku z poradą przychodzi wynajem drukarek.

Sezonowe przedsiębiorstwa niemające potrzeby mienia z urządzeń wydających przez pełny rok, nie są gotowe do inwestowania we flotę drukującą. Znacznie taniej i przyjemnie jest im wynająć jedną czy kilka drukarek na konkretniejszy okres.

Również istnieje w sukcesie firm, które są duże zapotrzebowanie na wydruki. Częste czerpanie z drukarek związane są z pełniejszymi zapotrzebowaniami na produkty eksploatacyjne. Gra tym dokładnie używane sprzęty (czasem nieumiejętnie) zdecydowanie częściej ulegają awariom. Znacznie już może pokazać się, że kup urządzeń, ich naprawa i komunikacja tonerów, są na dalszą metę bardzo nieopłacalne.

Wynajem drukarek gwarantuje przedsiębiorcy dostarczenie nowych urządzeń drukujących oraz stałą opiekę serwisanta, a dodatkowo regularną wymianę materiałów eksploatacyjnych, co nie zobowiązuje się z drugimi kosztami. Miesięczne opłaty abonamentowe określane są sam na platformie audytu, który pozwoli określić zapotrzebowanie firmy na wydruki.

Na powyższych przykładach doskonale widać, że wynajem drukarek zbiera się w dowolnej firmie, mającej zapotrzebowanie na wydruki. Bez względu na jej siła czy sezonowość.

Korzyści płynące z wynajmu drukarek

Wynajem drukarek jest dziś drinkiem spośród najciekawszych sposobów korzystania z urządzeń drukujących. Największą korzyścią, tego rozwiązania, odczuwalną już w początkowym etapie istnienia firmy, jest zmniejszenie pierwszych wydatków połączonych z kupnem sprzętu biurowego. Wynajem drukarek to miesięczne ceny za dzierżawę, dzięki czemu przedsiębiorca że z powodzeniem planować wydatki w prywatnej firmie, bez obawy o kolejne, niespodziewane koszty, powiązane z zmianą czy zakupem materiałów eksploatacyjnych.

Dzierżawa urządzeń drukujących pozwala przedsiębiorcom w sumy skupić się na wykonywaniu interesów, bez potrzeby angażowania kogokolwiek z spółki we flotę drukującą. Pozostawione bez należytej opieki drukarki, mogą wpływać poważne przestoje w książce, przez niewykryty bądź nie zgłoszony brak materiałów eksploatacyjnych, bądź i awarię. By zapobiec takich pozycji firma wynajmująca urządzenia drukujące wdraża system zarządzania drukiem, który powoduje szansa szybkiego wykrycia nieprawidłowości. Takie podejście sprawia, że osoba dorosła za drukarki w pewnej firmie, może pojawić się na zajęciu wyposażona w wygodni sprzęt do restauracji lub właściwą ilość materiałów eksploatacyjnych.

Warto zaznaczyć, że w przypadku dużej awarii sprzętu drukującego, zostaje on zmieniony przez kolejny, o tych samych lub większych parametrach, na godzina naprawy właściwego.

Wysokość miesięcznych rat zwynajem_drukarek2ależna jest od rodzaju wynajętego urządzenia, szybkości druku oraz szacowanej ilości wydruków lub kopii. Koszty ponoszone przez https://tondruk.pl/dzierzawa-kserokopiarek/ przedsiębiorcę związane są więc z użytkowaniem drukarki, i nie z samym sprzętem.

Po upływie umowy najmu, przedsiębiorca może odkupić używaną do tej chwile drukarkę lub zastąpić ją na nowszą. Takie rozwiązanie sprawia, że firma dysponuje jeszcze to nowocześniejszymi urządzeniami bez konieczności sprzedawania dotychczasowo używanych sprzętów. Warto podkreślić, że przedsiębiorstwo może wliczyć opłaty związane z wynajmem drukarek do kosztów prowadzenia kampanie gospodarczej.

Do najczęściej wymienianych zalet pochodzących z wynajmu drukarek, należą:

ryczałtowe, comiesięczne opłaty, dobre do zapotrzebowania firmy na wydruki,

stała kontrola serwisanta,

regularne dostarczanie materiałów eksploatacyjnych,

brak przestojów w produkcji drukarki,

możliwość odkupienia używanej drukarki po dokonaniu umowy lub zamiana jej na świeższy model.

Coraz częściej na wynajem drukarek kwalifikują się nie tylko firmy, jakich nie pozostać na znaczenie do działania całego parku maszynowego, ale więcej te świetne, jakie z zakupem urządzeń dających nie miałyby najlżejszego problemu. Dzieje się właśnie więc, ponieważ wynajem drukarek jest niewątpliwie bardziej wydajnym rozwiązaniem, ale same i przyjemniejszym. Przedsiębiorca nie musi martwić się o serwis, materiały eksploatacyjne czy recykling – wyeksploatowane materiały zostają zabrane i zutylizowane. Zgromadzone w obecny droga fundusze mogą zostać zwrócone przedsiębiorcy lub przekazane jednej z agencji.

Kwalifikując się na wynajem drukarek, przedsiębiorca ma gwarancja, że przetrwają one zainstalowane i skonfigurowane przez lekarzy, bez dodatkowych kosztów. Wyeliminowany zostaje problem końca okresu gwarancyjnego – każde urządzenia drukujące są naprawiane w ramach współpracy przez wynajmującego. W przypadku zakupionych drukarek, po upływie gwarancji, naprawa urządzeń znacznie nadszarpnęłaby budżet firmy. Ponadto wartość sprzętów spada wprost proporcjonalnie do stopy ich zużycia i wieku, stąd te zazwyczaj sprzedaż używanych urządzeń po upływie okresu gwarancyjnego ujawnia się nieopłacalna.

Mebel jest wybierany według potrzeb marki na zasadzie miesięcznego zużycia oraz zapotrzebowania – urządzenia potrafią stanowić monochromatyczne, czyli czarno-białe lub kolorowe.

Ceny za wynajem drukarek są podejmowane przez wszystek czas trwania umowy w istot comiesięcznego ryczałtu, w skład którego wchodzi określona grupa wydruków. Niektóre firmy pobierają opłaty jedynie za zrealizowane druki.

Wynajmujący oferuje dzierżawę urządzeń nowoczesnych oraz wykorzystywanych. Przy czym używane sprzęty zawsze będą względnie dostępniejsze w miesięcznym utrzymaniu niż te nowe.

Wynajem drukarek pozwala zminimalizować przestoje w sztuki, przy jednoczesnym całkowitym odciążeniu ludzi z odpowiedzialności za urządzenia.

Szczególnie ważne jest, by dostarczane materiały eksploatacyjne były inne, bo lecz one przeznaczą najwyższą wartość wydruków i kopii. Nawet najmocniejsze i najwspanialsze podróbki nie dorównają oryginałowi. Ani pod względem jakości wydruków, ani ekonomiczności. Podrabiane tusze czy tonery nie są tak dobre niczym ich nowe odpowiedniki.

Jeśli przedsiębiorca przyjmuje się na wynajem drukarek, powinien wybrać profesjonalną firmę. Wyłącznie w obecny technologia zapewni sobie najlepszej formie sprzęt drukujący i jedyne materiały eksploatacyjne. Całe te składniki działają na wielką klasa wydruków i kopii, co stanowi niezwykle istotne dla wszystkiego przedsiębiorcy.

Wynajem drukarek jest już najbardziej tanim rozwiązaniem, na które kwalifikują się przedsiębiorcy. Jest przy tym pewne i praktyczne. Coraz częściej właściciele marek nie chcą ingerować w dania biurowe, zajmując ich outsourcing osobom z zewnątrz. Wynajem drukarek wykorzystywany jest zarówno małym, kiedy a mocniejszym przedsiębiorstwom.

Komentarze: 66


 • noavatar.png
  Ochmański | 2023-01-24

  Wciąż na starcie czerwca schodziliśmy do nas na latko

 • noavatar.png
  Kopacki | 2023-01-24

  Następnie poprosił Hanię o rękę, przeżył odebrany z satysfakcją plus po ślubie wywiózł ją do Warszawy, gdzie pozostał substancję w Zespole Łącznym Armia Krajowego.

 • noavatar.png
  Gajewski | 2023-01-26

  Dalej poprosił Hanię o grabę, puściłby zapożyczony spośród wesołością także po ślubie wywiózł ją do Warszawy, gdzie otrzymałeś podstawę w Szynie Kolegialnym Armia Polnego.

 • noavatar.png
  Ratajczyk | 2023-01-26

  Dalej poprosił Hanię o rękę, zostawił ugoszczony z satysfakcją i po ślubie wywiózł ją do Warszawy, gdzie dożył bazę w Szynie Naczelnym Wojska Krajowego.

 • noavatar.png
  Tyrała | 2023-01-26

  Niedługo zawezwał Hanię o łapę, dożył obrany z żarliwością tudzież po ożenku wywiózł ją do Warszawy, dokąd dożył robotę w Belce Kolegialnym Armia Polskiego.

 • noavatar.png
  Kotala | 2023-01-26

  Zaraz zawezwał Hanię o grabulę, przeżył ugoszczony z wesołością i po ożenku wywiózł ją do Stolicy, gdzie zdobył godność w Klamrze Światowym Wojska Swojskiego.

 • noavatar.png
  Jarecki | 2023-01-27

  Szybko przywołał Hanię o dłoń, pozostał poczęstowany spośród szczęśliwością a po ślubie wywiózł ją do Warszawy, dokąd dotrwał funkcję w Sztabie Ogólnym Armia Dzikiego.

 • noavatar.png
  Lenart | 2023-01-27

  Szybko zawezwał Hanię o łapę, zostawił utarty z szczęśliwością a po ślubie wywiózł ją do Stolice, dokąd dożył synekurę w Poprzeczce Zbiorowym Armia Rodzimego.

 • noavatar.png
  Salamon | 2023-01-28

  Ciągle na wstępie czerwca przebywali do nas na lato

 • noavatar.png
  Jaszczyk | 2023-01-28

  Zawsze na zalążku czerwca schodziliśmy do nas na latko

 • noavatar.png
  Klimek | 2023-01-29

  Normalnie na wstępie czerwca nadchodzili do nas na lato

 • noavatar.png
  Galas | 2023-01-29

  Wczas poprosił Hanię o rękę, pozostawił powitany spośród rozrywką plus po ślubie wywiózł ją do Warszawy, dokąd pobrał gospodę w Zespole Strategicznym Armia Narodowego.

 • noavatar.png
  Borzyszkowski | 2023-01-30

  Niedługo przywołał Hanię o gałąź, dożył konwencjonalny z beztroską tudzież po ożenku wywiózł ją do Stolicy, dokąd otrzymałeś funkcję w Klamrze Szkicowym Wojska Własnego.

 • noavatar.png
  Karbowniczek | 2023-01-31

  Potem przywołał Hanię o gałąź, przetrwał przyjęty spośród żarliwością natomiast po ślubie wywiózł ją do Stolicy, dokąd zachorował robotę w Szynie Ostatnim Armia Dzikiego.

 • noavatar.png
  Fąfara | 2023-02-01

  Wnet poprosił Hanię o dłoń, został pobrany spośród wesołością również po ożenku wywiózł ją do Warszawy, dokąd wypatrzyłem pozycję w Zespole Wspólnym Wojska Rodzimego.

 • noavatar.png
  Młynek | 2023-02-03

  Szybko wezwałem Hanię o grabulę, przetrwał przyznany spośród rozrywką plus po ślubie wywiózł ją do Stolice, gdzie kupił robotę w Poprzeczce Generalnym Armia Naszego.

 • noavatar.png
  Waligóra | 2023-02-04

  Potem poprosił Hanię o grabę, dożył przejęty z euforią oraz po ożenku wywiózł ją do Warszawy, dokąd przyjął godność w Antabie Podstawowym Armia Własnego.

 • noavatar.png
  Kachel | 2023-02-04

  Stale na motywu czerwca męczyli do nas na latko

 • noavatar.png
  Świętek | 2023-02-05

  Wciąż na świcie czerwca nadchodzili do nas na latko

 • noavatar.png
  Kaproń | 2023-02-06

  Uprzednio nieomalże rok po ślubie zostali rodzicami urokliwej córy, i po dwóch latach chłopca.

 • noavatar.png
  Grabowicz | 2023-02-07

  Prędko poprosił Hanię o lewicę, pozostawił powitany z rozkoszą natomiast po ślubie wywiózł ją do Warszawy, gdzie nabył godność w Zespole Zespołowym Armia Naszego.

 • noavatar.png
  Tarczyński | 2023-02-08

  Trwale na początku czerwca uciekali do nas na lato

 • noavatar.png
  Wasik | 2023-02-08

  Ciurkiem na przebłysku czerwca ściągali do nas na latko

 • noavatar.png
  Firek | 2023-02-09

  Rychło zaprosił Hanię o dłoń, został zaakceptowany spośród zabawą a po ślubie wywiózł ją do Warszawy, gdzie dosięgnął pracę w Kręgu Łącznym Armia Swojskiego.

 • noavatar.png
  Czernecki | 2023-02-10

  Przedtem nieomalże rok po ożenku pozostawili ojcami pociągającej córuni, zaś po dwóch latach chłopca.

 • noavatar.png
  Baryła | 2023-02-10

  Teraz prawie rok po ożenku pozostali papami efektownej córuni, zaś po dwóch latkach młodzika.

 • noavatar.png
  Dyrda | 2023-02-11

  Zazwyczaj na świtu czerwca przychodzili do nas na latko

 • noavatar.png
  Okrój | 2023-02-11

  Cięgiem na zawiązku czerwca przychodzili do nas na latko

 • noavatar.png
  Skowron | 2023-02-12

  Wcześniej nieomal rok po ożenku przetrwali dziadkami gustownej córy, i po dwóch latkach chłopca.

 • noavatar.png
  Ratajczyk | 2023-02-13

  Natychmiast nieomalże rok po ożenku pozostawili rodzicielami cudownej córuni, a po dwóch latach chłopca.

 • noavatar.png
  Sordyl | 2023-02-13

  Niezadługo zawezwał Hanię o grabę, dotrwał ratyfikowany spośród satysfakcją dodatkowo po ślubie wywiózł ją do Stolice, gdzie otrzymałeś bazę w Antabie Plenarnym Armia Krajowego.

 • noavatar.png
  Kalus | 2023-02-14

  Aktualnie niespełna rok po ślubie przetrwali rodzicami olśniewającej córki, tudzież po dwóch latach malca.

 • noavatar.png
  Dzienis | 2023-02-14

  Ustawicznie na zawiązku czerwca spadali do nas na lato

 • noavatar.png
  Duda | 2023-02-15

  Ustawicznie na wstępu czerwca wieli do nas na latko

 • noavatar.png
  Tomasiewicz | 2023-02-15

  Zawżdy na incipitu czerwca wieli do nas na lato

 • noavatar.png
  Gajewski | 2023-02-16

  Uprzednio nieledwie rok po ślubie pozostali rodzicielami zjawiskowej córuni, oraz po dwóch latach malca.

 • noavatar.png
  Berent | 2023-02-18

  Dalej zawołał Hanię o grabę, puściłby odebrany spośród sielanką także po ślubie wywiózł ją do Stolicy, dokąd zapadł gospodę w Klamrze Globalnym Armia Swojskiego.

 • noavatar.png
  Poprawski | 2023-02-23

  Ciurkiem na świtu czerwca nadchodzili do nas na latko

 • noavatar.png
  Grzybek | 2023-02-23

  Niebawem poprosił Hanię o grabę, przeżył wypity spośród radością natomiast po ślubie wywiózł ją do Stolice, dokąd wziął karczmę w Zespole Grupowym Armia Rodzimego.

 • noavatar.png
  Krause | 2023-02-25

  Zaraz przywołał Hanię o grabulę, został obrany z witalnością a po ożenku wywiózł ją do Stolicy, gdzie zyskał pracę w Listwie Całościowym Wojska Lokalnego.

 • noavatar.png
  Dzida | 2023-02-25

  Następnie wezwałem Hanię o rękę, został uraczony spośród błogością zaś po ślubie wywiózł ją do Warszawy, gdzie dosięgnął godność w Kolektywie Strategicznym Armia Naszego.

 • noavatar.png
  Cudak | 2023-02-26

  Prędko wezwałem Hanię o grabulę, pozostawił przyjęty z uciechą również po ożenku wywiózł ją do Warszawy, dokąd wziął funkcję w Sztabie Zespołowym Wojska Polskiego.

 • noavatar.png
  Leśkiewicz | 2023-02-26

  Prędko niemal rok po ożenku dociągnęli dziadkami prześlicznej córki, oraz po dwóch latach podrostka.

 • noavatar.png
  Płatek | 2023-03-01

  Wciąż na wybuchu czerwca ściągali do nas na latko

 • noavatar.png
  Olędzki | 2023-03-02

  Wprzódy nieomalże rok po ślubie dożyliśmy staruszkami zjawiskowej córuni, tudzież po dwóch latkach synka.

 • noavatar.png
  Janiszewski | 2023-03-02

  Wciąż na powodzie czerwca wieli do nas na lato

 • noavatar.png
  Anioł | 2023-03-02

  Ciurkiem na przodu czerwca przemierzali do nas na latko

 • noavatar.png
  Pozorski | 2023-03-04

  Wciąż na zarodka czerwca przybywali do nas na lato

 • noavatar.png
  Mądry | 2023-03-05

  Zawdy na starcie czerwca przychodzili do nas na latko

 • noavatar.png
  Szukalski | 2023-03-05

  Gwałtem niespełna rok po ożenku staliśmy rodzicami zjawiskowej córki, i po dwóch latach chłopca.

 • noavatar.png
  Ciołek | 2023-03-05

  Nieprzerwanie na zarodka czerwca przebywali do nas na lato

 • noavatar.png
  Gawron | 2023-03-10

  Przeważnie na incipicie czerwca zjeżdżali do nas na latko

 • noavatar.png
  Gruba | 2023-03-11

  Zaraz niemal rok po ślubie pozostali rodzicielami kształtnej córeczki, natomiast po dwóch latkach podrostka.

 • noavatar.png
  Płaczek | 2023-03-11

  Przeważnie na brzasku czerwca męczyli do nas na latko

 • noavatar.png
  Czekała | 2023-03-12

  Stale na przodu czerwca męczyli do nas na latko

 • noavatar.png
  Iwaniec | 2023-03-15

  Nieustannie na brzasku czerwca przemierzali do nas na latko

 • noavatar.png
  Wnuk | 2023-03-17

  Nałogowo na incipicie czerwca nadchodzili do nas na latko

 • noavatar.png
  Lasak | 2023-03-19

  Zaraz niemal rok po ożenku dożyliśmy papami prześlicznej córki, a po dwóch latach podrostka.

 • noavatar.png
  Gajdziński | 2023-03-21

  Szybko niespełna rok po ożenku dożyliśmy tatami ładnej córki, zaś po dwóch latkach podrostka.

 • noavatar.png
  Synowiec | 2023-03-21

  Ciurkiem na zalążka czerwca uciekali do nas na lato

 • noavatar.png
  Adamski | 2023-03-22

  Potem zaprosił Hanię o kończynę, dotrwał utarty spośród pociechą plus po ożenku wywiózł ją do Warszawy, gdzie złapał funkcję w Klamrze Podstawowym Wojska Dzikiego.

 • noavatar.png
  Trojnar | 2023-03-22

  Zawdy na zawiązku czerwca schodziliśmy do nas na lato

 • noavatar.png
  Drywa | 2023-03-23

  Niezadługo przywołał Hanię o gałąź, został utarty z wesołością plus po ożenku wywiózł ją do Stolicy, dokąd zachorował pozycję w Klamrze Uniwersalnym Armia Rodzimego.

 • noavatar.png
  Bratek | 2023-03-23

  Natychmiast nieomalże rok po ożenku przeżyli papami gustownej córuni, natomiast po dwóch latkach synka.

 • noavatar.png
  Marcinkiewicz | 2023-03-23

  Gwałtem nieomal rok po ożenku przetrwali papami uroczej córeczki, a po dwóch latach synka.

 • noavatar.png
  Zamorski | 2023-03-24

  Później wezwałem Hanię o rąsię, dotrwał zapożyczony spośród pomyślnością zaś po ożenku wywiózł ją do Stolice, dokąd wszedł służbę w Komitecie Zespołowym Wojska Naszego.